Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku

Wójt Gminy Kuźnica informuje o otrzymaniu dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na dofinansowanie zadania pn.: „Zakup zestawu narzędzi hydraulicznych oraz zestawu do ratownictwa wodnego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy” w wysokości 15 004 zł.

Hydrauliczne narzędzia ratownicze posłużą do cięcia, przesuwania, rozpierania elementów konstrukcji pojazdów samochodowych w celu uwolnienia ofiar wypadków. Narzędzia znajdują również zastosowanie w usuwaniu skutków katastrof budowlanych, przy usuwania elementów konstrukcji stalowych i betonowych.

Zestaw do ratownictwa wodnego umożliwi wykonywanie czynności ratowniczych zgodnych z wytycznymi dotyczącymi realizacji zadań ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.