Ferie zimowe z GOKiS już za nami

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy podczas ferii zimowych w dniach 20 – 30 stycznia 2020 r. zorganizował dla dzieci półkolonie. W zajęciach uczestniczyło ok. 30 dzieci z naszej gminy. Program spotkań obejmował zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne, kreatywne oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Dzieci miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanego instruktora oraz wyżywienie.

Dużą popularnością cieszyły się następujące atrakcje:
– wycieczka do Centrum Zabaw Morza Lądy, Białystok,
– wycieczka do Fikolandu Białystok,
– oraz przedstawienia teatralne.

Nie lada gratkę sprawiło najmłodszym spotkanie z przedstawicielami Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, którzy zapoznali dzieci z zadaniami jakie na co dzień wykonują oraz zaprezentowali sprzęt służbowy. Ponadto, odbyły się zajęcia z psychologiem, który przedstawił informacje na temat szkodliwości zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Treść profilaktyczna została przekazana w formie quizów, zabaw, wyświetlanych filmików oraz podczas dyskusji z dziećmi. Następnie uczestnicy kolonii wykonali plakaty i prace nawiązujące do wygłoszonej prelekcji.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kuźnicy, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy oraz rodziców.