Letni wypoczynek dzieci i młodzieży w Gminie Kuźnica

Wakacje dobiegły końca o to, aby były wyjątkowe dla dzieci i młodzieży z naszej Gminy zadbał Urząd Gminy Kuźnica wraz z Przedszkolem w Kuźnicy, Zespołem Szkół w Kuźnicy, placówką Cartias oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu.

W Przedszkolu w Kuźnicy zostały zorganizowane półkolonie w terminie od 04 – 15 lipca 2016 r. pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Projektem objętych zostało 30 dzieci w wieku 3 – 6 lat. W ramach zajęć dzieci odbywały wycieczki krajoznawcze m.in. wizyta w „Fabryce Misia” w Białymstoku, gry i zabawy, zajęcia muzyczne, plastyczne techniczne i wiele innych.

Aktywnie spędziły wolny czas także dzieci uczęszczające do Świetlicy Wiejskiej w Klimówce. Półkolonie odbywały się w terminie od 11 – 15 lipca 2016 r. W projekcie uczestniczyło 28 dzieci w wieku od 6 – 14 lat. Program zajęć obejmował zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, turniej sportowy, wycieczkę do Parku Linowego Podjanowszczyzna.

Trzydziestu uczniów z klas I-IV uczestniczyło w półkoloniach wakacyjnych pn. „Aktywne lato 2016” w Zespole Szkół w Kuźnicy w dniach 18 – 29 lipca 2016 r. Dzieci odwiedziły m.in. Park Linowy w Podjanowszczyźnie, gospodarstwo agroturystyczne Jurty Pogranicza. Ponadto, program kolonii obejmował zajęcia plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego Cartias Archidiecezji Białostockiej w Kuźnicy brali udział w projekcie pn. „Kulturalni Odkrywcy”, który trwał od 16 – 26 sierpnia. Program obejmował zajęcia edukacyjno-rozwojowe, plastyczno-techniczne.

Wszyscy uczestnicy zorganizowanych form letniego wypoczynku mieli zapewnione nieodpłatne wyżywienie.

Letnie weekendy urozmaiciły również cykliczne pikniki rodzinne organizowane przez GOKiS w Kuźnicy. W trakcie festynów można było skorzystać z wielu atrakcji rodzinnej zabawy oraz licznych animacji dla dzieci.

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Wakacje”]