Letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży w Klimówce

W czasie tegorocznych wakacji po raz pierwszy od likwidacji szkoły w Klimówce w dniach 17-21 sierpnia 2015 r. odbyły się nieodpłatne letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przy współpracy Urzędu Gminy Kuźnica ze Świetlicą Wiejską w Klimówce oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kuźnicy.

Letnisko, podobnie jak zimowisko (edycja przygotowana na feriach zimowych br., uczestniczyło 20 dzieci) cieszyło się ogromną popularnością wśród uczestników. W zajęciach wzięło udział 30 osób w wieku od 5 do 15 lat. Każdy młody człowiek pragnący rozwijać swoje pasje i zainteresowania mógł znaleźć coś dla siebie. Program półkolonii obejmował zajęcia plastyczne, gry i zabawy zespołowe, ognisko oraz wspólne posiłki.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży w przyszłości zarówno w okresie ferii zimowych jak i wakacji letnich planowana jest organizacja kolejnych edycji półkolonii.