Nowe nawierzchnie asfaltowe w Gminie Kuźnica

W ostatnich miesiącach zakończono realizację dwóch ważnych dla mieszkańców Gminy Kuźnica inwestycji:

1. „Przebudowa drogi gminnej nr 103664B, obręb Kowale gm. Kuźnica, celem powiązania funkcjonalnego z drogą powiatową nr 1256B”
Gmina Kuźnica pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 541 294,98 zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

2. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1264B na odcinku Wołkusze – droga krajowa nr 19 – Łosośna – Czuprynowo”

Gmina Kuźnica pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 645 407,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Inwestycje od wielu lat były wyczekiwane przez mieszkańców. Przebudowane drogi poprawią bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zwiększy się także ilość dróg utwardzonych w gminie.