Obchody 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Kuźnica

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa odbyło się w zmienionej formule. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców organizatorzy zrezygnowali z wydarzeń towarzyszących oraz wspólnego przemarszu na cmentarz parafialny.
W dniu 10 listopada 2020 r. Wójt Gminy Kuźnica złożył wiązanki i zapalił znicze w miejscach pamięci: pod pomnikami upamiętniającymi żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. w Kuźnicy i Klimówce.
W dniu 11 listopada w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy oraz Kościele pw. Świętej Trójcy i św. Dominika w Klimówce zostały odprawione msze św. w intencji Ojczyzny.
Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były w tym roku skromniejsze ze względu na pandemię jednak idea święta pozostała niezmienna. To pamięć o bohaterach roku 1918 – twórcach Niepodległej Polski i wszystkich, którzy o wolność Ojczyzny walczyli.