Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Kuźnica

W Gminie Kuźnica uroczystości upamiętniające Święto Niepodległości odbyły się w Kuźnicy i Klimówce.

Data 11 Listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych symbolicznych dat naszej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli Rzeczypospolita znów pojawiła się na mapach Europy. 11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Oficjalne obchody w Kuźnicy rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Kościele pw. Opatrzności Bożej. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez ks. proboszcza Sylwestra Szyluka uroczystości kontynuowano na Cmentarzu Parafialnym przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po przemówieniach w hołdzie tym, którzy zginęli za Ojczyznę i jej wolność złożone zostały wieńce oraz zapalone znicze.

W Klimówce o godzinie 9.00 w Kościele pw. Świętej Trójcy i Świętego Dominika odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpił przemarsz na Cmentarz Parafialny w Klimówce, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostały złożone wieńce i zapalone znicze.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]W obchodach Święta Niepodległości wzięły udział delegacje: Straży Granicznej, Radnych, pracowników Gminy Kuźnica oraz harcerzy.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz