Ogłoszenie Wójta Gminy Kuźnica

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kuźnica

W związku z pandemią koronawirusa apeluję o odpowiedzialne
i racjonalne zachowanie, w celu zapewnienia bezpieczeństwu i ochrony zdrowia wszystkich mieszkańców i gości, a przede wszystkim zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa.

W miarę możliwości pomagajmy osobom starszym z naszych rodzin w codziennych czynnościach, takich jak zakupy czy zaopatrzenie w leki. Informuję, że każda z osób potrzebujących może zwrócić się telefonicznie o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuźnicy
tel.: 857229296.

Zamknięcie placówek oświatowych to nie okres dodatkowy ferii lub wakacji. Zwracam się z prośbą do wszystkich, w szczególności do ludzi młodych, o ograniczenie wszelkich spotkań nawet w niewielkich grupach. Starajmy się wszyscy w okresie najbliższych dwóch tygodni maksymalnie ograniczać wyjścia i kontakty z innymi osobami.

Na okres dwóch najbliższych tygodni zaprzestańmy witać się poprzez uścisk dłoni czy pocałunek w policzek, zachowujmy się w sposób bardziej zdystansowany. Najważniejsza jest bowiem profilaktyka, aby nie ulec zarażeniu i nie zarażać innych. Nie należy przy tym ulegać panice, ale przestrzegać wszelkich zaleceń, aby ograniczyć ryzyko zakażenia. Służy temu również decyzja o odwołaniu wszystkich imprez kulturalno-sportowych, spotkań z mieszkańcami, warsztatów czy szkoleń.

Wójt Gminy Kuźnica