Przystanek w Kuźnicy – Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymki do Wilna

Kuźnica po raz kolejny gościła Pieszą Ekumeniczną Pielgrzymkę, która w tym roku obchodziła swój jubileusz 25-lecia. Pielgrzymka wyruszyła z Białegostoku dnia 16 sierpnia 2017r., a jej miejscem docelowym było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie.Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Będziesz miłował”. Wraz z pielgrzymami na pątniczy szlak wyruszył biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej Henryk Ciereszko.

Zdążając do Kuźnicy pielgrzymi po drodze odpoczywali we wsiach Klimówka oraz Nowodziel. W Kuźnicy pątników powitali Wójt Gminy Kuźnica Paweł Mikłasz,  Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki oraz Ksiądz Sylwester Szyluk Proboszcz Parafii pw. Opaczności Bożej. Następnie wszyscy udali się na modlitwę do Kościoła Parafialnego. Pielgrzymi zatrzymali się w Kuźnicy na noc. Pielgrzymka zakończyła się 25 sierpnia br. Mszą Św. w Katedrze Wileńskiej.

Foto galeria poniżej

[envira-gallery id=”2485″]