Relacja z obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Gminie Kuźnica rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Mszę św. uświetnił występ chóru działającego przy GOKiS w Kuźnicy oraz obdarzonej niezwykłym głosem Pani Pauliny Koreckiej. Msza św. miała szczególny charakter ze względu na przybycie obrazu Matki Boskiej Łaskawej w eskorcie ks. Andrzeja Horaczy proboszcza parafii pw. św. Stanisława B.M. w Dąbrowie Białostockiej  oraz motocyklistów.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik upamiętniający żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., gdzie odegrano Mazurek Dąbrowskiego, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Kuźnica.

Następnie delegacja funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy im. 2 Pułku Strzelców Podhalańskich na czele z Wójtem Gminy Kuźnica złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych podhalańczyków.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli: Wójt Gminy Kuźnica, funkcjonariusze Straży Granicznej, Przewodniczący Rady Gminy Kuźnica, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, harcerze i zuchy z 7 Kresowej Drużyny Harcerskiej w Kuźnicy oraz mieszkańcy gminy.

Msze święte w intencji Ojczyzny zostały także odprawione w Kościele pw. Świętej Trójcy i św. Dominika w Klimówce oraz Cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy. Złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. w Klimówce.

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Kuźnica, Parafia pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy.