Obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Kuźnica

W naszej gminie uroczystości upamiętniające Święto Niepodległości odbyły się w Kuźnicy i Klimówce.

Oficjalne obchody w Kuźnicy rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Kościele pw. Opatrzności Bożej. Po mszy świętej odprawionej przez ks. proboszcza Sylwestra Szyluka uroczystości kontynuowano na Cmentarzu Parafialnym przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Uczniowie Zespołu Szkół w Kuźnicy przygotowali i przedstawili część artystyczną – Apel Poległych.

Autorzy fotorelacji: Agnieszka Kazberuk i Barbara Zysk

W Klimówce, o godzinie 9.00 w Kościele pw. Świętej Trójcy i św. Dominika mszę świętą odprawił ks. proboszcz Wojciech Nowasza. Kolejnym punktem obchodów był przemarsz na Cmentarz Parafialny w Klimówce gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

W obchodach święta patriotycznego wzięły udział delegacje: Straży Granicznej, Radnych, Pracowników Gminy Kuźnica oraz Harcerzy.