Uroczyste otwarcie drogi Kuźnica – Sidra

W dniu 30 października 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie drogi nr 1257B Kuźnica – Litwinki – Bieniasze – Śniczany oraz drogi nr 1261 B  Śniczany – Jurasze – Sidra.

Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sidrze. Po Mszy Św. obchody przeniosły się na odcinek nowo powstałej inwestycji, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia, przypomnienie historii drogi oraz przedstawienie zarysu projektu. Po wspólnej modlitwie dokonano poświęcenia drogi oraz w tradycyjny sposób przecięto wstęgę.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. poseł Kazimierz Gniazdowski, senator Jan Dobrzyński, starosta sokólski Piotr Rećko, członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko, Wójt Gminy Kuźnica Paweł Mikłasz, Wójt Gminy Sidra Jan Hrynkiewicz.

W wydarzeniu uczestniczyli także duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, wykonawcy inwestycji, radni, sołtysi oraz mieszkańcy z Gminy Kuźnica i Gminy Sidra.
[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”drogaSidra”]