Więcej pociągów na trasie Kuźnica – Białystok

Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński poinformował na konferencji prasowej, że w wyniku ogłoszonych konsultacji społecznych i zgłoszonych przez mieszkańców województwa podlaskiego postulatów od przyszłego roku może wzrosnąć liczba połączeń kolejowych w Podlaskiem.

Gmina Kuźnica wzięła aktywny udział w konsultacjach społecznych dotyczących rozkładu jazdy pociągów 2016/2017 organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (rozpowszechnienie informacji o konsultacjach poprzez ogłoszenie na stronie internetowej Urzędu oraz tablicach ogłoszeń).

przewozy-regionalne

Dzięki zmianom rozkładu znacznie poprawiłaby się siatka połączeń m.in. na trasie pomiędzy Białymstokiem a Kuźnicą (zwiększenie z dwóch par pociągów do czterech) – czytamy na stronie Wrót Podlasia.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszone przez Mieszkańców Gminy Kuźnica uwagi oraz wnioski do nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2016 r.