Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Kuźnicy

W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich dnia 23 kwietnia 2018 roku odbyło się oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej Gminy Kuźnica. Dzięki inicjatywie władz Gminy Kuźnica biblioteka została przeniesiona do wyremontowanego lokalu mieszczącego się w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia przy ulicy Sokólskiej 41/1 w Kuźnicy. Podczas otwarcia biblioteki odbyło się uroczyste poświęcenie, jak również spotkanie autorskie z Krystyną Gudel. Zaproszeni goście oraz czytelnicy zwiedzili nową siedzibę, obejrzeli wystawę fotograficzną poświęconą wcześniejszym bibliotekom, a także spróbowali powitalnego tortu.

Swoją obecnością zaszczycili i dokonali poświęcenia siedziby- ks. Proboszcz Parafii pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy Sylwester Szyluk a także ks. prot. Jarosław Grygiewicz Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy. W uroczystym otwarciu udział wzięli także Wójt Gminy Kuźnica Paweł Mikłasz wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Krzysztof Pawłowski, nauczyciele i młodzież, Dyrektor Przedszkola w Kuźnicy Magdalena Klimiuk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy Elżbieta Rapiej, byli Kierownicy Biblioteki Anna Jarosz i Iwona Żabicka oraz zaproszeni goście i przyjaciele biblioteki.

W ramach otwarcia biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Gudel- autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki współpracy biblioteki szkolnej i publicznej autorka spotkała się z dziećmi w Przedszkolu w Kuźnicy, z uczniami Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, a po części oficjalnej otwarcia z czytelnikami oraz zaproszonymi gośćmi. Pani Krystyna Gudel  zaprezentowała zebranym książkę Historie pazurem wojny kreślone oraz odczytała wiersze z najnowszego, wydanego zaledwie kilka dni temu tomiku poezji zatytułowanego Pielgrzymka codzienna.
Biblioteka w Kuźnicy zyskała całkowicie nowy wygląd. Na otwartej przestrzeni mieści się obecnie księgozbiór dla dorosłych oraz literatura niebeletrystyczna. Powstało miejsce dla czytelnika, a także odrębne miejsce dla korzystających z Internetu. Ponadto usytuowany w oddzielnym pomieszczeniu kolorowy kącik dla dzieci zachęca najmłodszych do czytania i zabawy. Biblioteka stale wzbogaca swój księgozbiór o nowości wydawnicze, a także w najbliższym czasie chce wprowadzić audiobooki. Dodatkowo biblioteka umożliwia czytelnikom poprzez elektroniczną obsługę z poziomu jednej strony internetowej przeszukiwanie zasobów biblioteki, zamawianie i rezerwowanie książek oraz sprawdzanie informacji o swoich wypożyczeniach.