Nowy wóz bojowy dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy

Gmina Kuźnica od wielu lat planowała zakup nowego wozu strażackiego dla OSP w Kuźnicy, lecz ze względu na brak funduszy nie mogła sfinansować tak dużej inwestycji. W tym roku dzięki pozyskanym środkom zakup nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego został zrealizowany.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy, dzięki dofinansowaniu została wyposażona w średni samochód ratowniczo-gaśniczy IVECO klasy średniej M, kategorii samochodu: 2 (uterenowionej) wyposażony w silnik o mocy 206 kW, układ jezdny 4×4, kabinę czterodrzwiową, 6-osobową, zbiornik wody o pojemności 3500 dm3, itp.

Pojazd będzie wykorzystywany do zdarzeń związanych z gaszeniem pożarów, usuwaniem klęsk żywiołowych oraz miejscowych zagrożeń na obszarze działania jednostki OSP Kuźnica. Zakupiony samochód pozwoli na skrócenie czasu dotarcia na miejsce zdarzenia oraz szybszego i skuteczniejszego podejmowania działań ratowniczych. Wpłynie na poprawę bezpieczeństwa środowiskowego oraz strażaków OSP.

Starania o zakup oraz środki na dofinansowanie samochodu ratowniczo-gaśniczego Gmina Kuźnica rozpoczęła od miesiąca stycznia bieżącego roku, co sprawiło, że w miesiącu listopadzie udało się zrealizować zadanie i dokonać zakupu wozu bojowego.

Jednostka OSP w Kuźnicy w roku 1995 została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Do tej pory jednostka dysponowała wyeksploatowanymi pojazdami tj.: 33-letnim marki: Jelcz 315 GCBA 6/32, 30-letnim marki: Star244 GBA 2,5/16 oraz 19-letnim marki: Daewoo Lublin 2 SLRt, przestarzałej konstrukcji, których zły stan techniczny ogranicza bezpieczeństwo jego użytkowania oraz możliwości podjęcia skutecznych działań ratowniczych i gaśniczych. Nowy samochód ratowniczo-gaśnicy pozwoli na wyeliminowanie ww. utrudnień.

Duże wsparcie i profesjonalną pomoc otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej PSP w Sokółce.
Więcej informacji o dofinansowaniu, przekazaniu oraz uroczystości poświęcenia średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego nastąpi w późniejszym terminie.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content