Relacja z Gminnych Obchodów Święta Wojska Polskiego

Oficjalną część obchodów rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Po nabożeństwie wystąpił chór działający przy GOKiS w Kuźnicy. Oprawę muzyczną podczas mszy św. uświetnił występ solistki Pani Pauliny Koreckiej.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Memorium upamiętniające żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., śpiewając pieśni patriotyczne.

Pod pomnikiem odśpiewano hymn państwowy, złożono kwiaty oraz zapalono znicze.

Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawiono także w Kościele pw. Świętej Trójcy i św. Dominika w Klimówce. Następnie delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. w Klimówce.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy, zuchy i harcerze 7 Kresowej Drużyny Harcerskiej w Kuźnicy, radni, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Kuźnica, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy.