Rozpoczęto przebudowę wodociągu na terenie Gminy Kuźnica

Gmina Kuźnica rozpoczęła realizację zadania pn. Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach: Kuźnica, Wojnowce, Chreptowce i Kruglany, gm. Kuźnica.

Inwestycja dofinansowana jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość dofinansowania po przetargu wynosi 774.219,95 zł.

Realizacja inwestycji pozwoli na połączenie istniejących wodociągów w miejscowościach Kuźnica i Kruglany, co wyrówna ciśnienia i zapewni dostawę wody do najbardziej oddalonych miejscowości w Gminie Kuźnica. Ponadto, budowa wodociągu pozwoli na przyłączenie się do sieci kilkudziesięciu gospodarstwom na trasie wodociągu, które obecnie borykają się z ogromnym problemem braku wody w studniach przydomowych.