Relacja z obchodów

Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kuźnica.

W dniu 11 listopada o godz. 11.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy.
Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik upamiętniający żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., gdzie odśpiewano hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Kuźnica. Ks. proboszcz Sylwester Szyluk odmówił modlitwę.
Pod pomnikiem upamiętniającym poległych podhalańczyków, kwiaty i znicze złożyli: Komendant Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy im. 2 Pułku Strzelców Podhalańskich płk Straży Granicznej Zbigniew Awedziej wraz z funkcjonariuszami, Wójt Gminy Kuźnica Paweł Mikłasz, w imieniu starosty sokólskiego – Radny Rady Powiatu Sokólskiego Krzysztof Pawłowski. Hołd oddali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy oraz harcerze.
Część artystyczna odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy.
Zebrani obejrzeli akademię pt. „Opowiedz mi dziadku”, która została przygotowana przez uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy pod kierunkiem pani: Barbary Zysk i pani Marzeny Hawrylik.
Wójt Gminy Kuźnica pogratulował uczniom występu i wręczył drobne upominki.
Ostatnim punktem programu był występ chóru „Kuźnia głosów” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy. Na koniec spotkania, pan Bogdan Garkowski opowiedział o dziejach bohaterów Ziemi Kuźnickiej.
W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli: Wójt Gminy Kuźnica, funkcjonariusze Straży Granicznej, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy, Zastępca, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, harcerze i zuchy z 7 Kresowej Drużyny Harcerskiej w Kuźnicy oraz mieszkańcy gminy.
Zgodnie z tradycją, Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawiono także w Kościele pw. Świętej Trójcy i św. Dominika w Klimówce oraz Liturgię św. w Cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy. Złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. w Klimówce.

Organizatorzy Wójt Gminy Kuźnica oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy.