Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kuźnica

W Kuźnicy i Klimówce odbyły się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości w Kuźnicy rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w
Kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Oprawę muzyczną mszy św. wykonały Julia Alferowicz i Paulina Korecka.

Po mszy św. uczestniczy obchodów zebrali się pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej w Kuźnicy. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał z syreny alarmowej celem upamiętnienia 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wójt Gminy Kuźnica wygłosił okolicznościowe przemówienie. Ksiądz proboszcz Sylwester Szyluk odmówił krótką modlitwę.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odczytała wybrane fragmenty Konstytucji.

Delegacje straży granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i harcerze z 7 Kresowej Drużyny Harcerskiej na czele z Wójtem Gminy Kuźnica Pawłem Mikłaszem złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Obchody 3-majowe w Klimówce rozpoczęły się o godz. 8.00 mszą świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy i św. Dominika. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy 2 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w Bitwie Niemeńskiej wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. w Klimówce.

W dniu 2 maja odprawiono uroczystą liturgię św. w Cerkwi pw. Krzyża Pańskiego w Kuźnicy.

Organizatorzy: Wójt Gminy Kuźnica i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy.

Zdjęcia GOKiS w Kuźnicy.