Ferie profilaktyczne z GOKiS w Kuźnicy

W dniach 29.01- 02.02.2024 r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy realizował projekt pn. „Zdrowo, bezpiecznie i bez używek – Ferie 2024 w GOKiS”. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci z Gminy Kuźnica. W ramach projektu zorganizowano bal karnawałowy oraz zajęcia taneczne. Dzieci brały udział w warsztatach z psychologiem dotyczących zagrożeń w świecie wirtualnym, warsztatach pt. „PIK Gry i zabawy naszych dziadków” oraz zajęciach prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej o tematyce „Zwierzęca Brygada”, spotkały się z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym.

Celem projektu było m.in. przekazywanie informacji o zagrożeniach zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych i moralnych spowodowanych zażywaniem szkodliwych substancji oraz prezentowanie perspektywy zdrowego stylu życia i drogi do satysfakcji osobistych bez stosowania środków uzależniających.

Projekt dofinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kuźnicy.

Zdjęcia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy