Trwają prace przy budowie PSZOK w Kuźnicy

W Gminie Kuźnica trwa realizacja zadania pn. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Zadanie o wartości 3 955 796,42 dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 3 740 796,42 zł.

PSZOK to rozwiązanie, które ma zachęcić mieszkańców do tego, by nie wywozili odpadów wielkogabarytowych, elektrośmieci, opon, gruzu, itp. do lasu czy na nielegalne wysypiska, ale właśnie do przystosowanych do tego punktów.

Zakończono już roboty ziemne oraz konstrukcyjne w zakresie ścian fundamentowych. Obecnie trwają prace związane między innymi z wykonaniem nawierzchni, ustawieniem wiat, kontenerów, budową wagi, ogrodzenia, zakładaniem zieleni i montażem elementów wyposażenia. Wjazd do nowego punktu zapewniony zostanie od ulicy Bazowej.

W ramach robót towarzyszących ustawione zostanie nowe ogrodzenie bazy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej od strony ul. Bazowej.

Planowany termin zakończenia prac to koniec maja.

Poniżej znajduje się fotorelacja z prowadzonych prac.