Dofinansowanie na usuwanie odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Gmina Kuźnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 42 335,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”.

Pozyskane środki pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 2.8 „Racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona powierzchni ziemi Usuwanie Folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Przedmiotem przedsięwzięcia, które będzie realizowane w ramach projektu jest transport z miejsca wyznaczonego przez gminę Kuźnica odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag dostarczonych przez rolników z gminy Kuźnica wraz odzyskiem lub unieszkodliwieniem ww. odpadów.