Aktywne ferie zimowe w Kuźnicy

W Zespole Szkół w Kuźnicy w terminie od 30 stycznia do 03 lutego 2017r. został zrealizowany projekt ”Aktywne ferie zimowe”. Adresatami zajęć byli uczniowie klas II-V Szkoły Podstawowej. Grupa uczestników liczyła 26 osób. Spotkania odbywały się w godzinach od 9.00 do 14.00.

W ramach projektu zapewniono uczestnikom wiele atrakcji oprócz zajęć plastycznych, gier i zabaw integracyjno-ruchowych zorganizowano ciekawe spotkania z przedstawicielami interesujących zawodów: policjantów, strażników granicznych. Funkcjonariusz policji zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa w czasie zimy oraz poruszył zagadnienia dotyczące uzależnień, a także przeciwdziałania agresji w szkole.

Przedstawiciele Straży Granicznej przybliżyli tajniki swojej pracy, podzielili się wiedzą na temat wyposażenia i umundurowania. Zapoznali uczniów szkoły z zasadami obrony oraz przekraczaniem granicy państwa. Osobliwym gościem był pies służbowy pomagający w wykrywaniu narkotyków na przejściu granicznym w Kuźnicy.

Równocześnie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy w dniach od 23 stycznia do 05 lutego 2017r. były organizowane ferie zimowe pod nazwą „Ferie w Kulturze 2017”. Dzięki tej akcji dzieci z Zespołu Szkół gościnnie brały udział w zajęciach wokalno- tanecznych (karaoke, zumba) oraz obejrzały w Ośrodku przedstawienie teatralne „Jasełka na Nowo” w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z Krynek.

Nie zabrakło też pobytu na świeżym powietrzu, którym sprzyjały zimowe zabawy.
Jedną z wielu atrakcji było wyjście do lokalnej pizzerii oraz zabawa na zorganizowanej dyskotece. Dzieci w ręcznie wykonanych maskach brały aktywny udział w zabawach tanecznych oraz konkursach z nagrodami.

Zwieńczeniem wspólnych spotkań dzieci był wyjazd do kina w Sokółce na film animowany „Balerina”. Na zakończenie ferii każdy z uczestników otrzymały dyplom uczestnika oraz pamiątkowe zdjęcie.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli zapewniony posiłek oraz dodatkowe ubezpieczenie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”Ferie w Szkole”]

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content