Bibliomikołajki w Kuźnicy

W dniu 6 grudnia 2016 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Kuźnica odbyły się Bibliomikołajki. W spotkaniu uczestniczyło blisko sto osób, w tym pięćdziesiąt jeden dzieci.

Kuźnicka biblioteka zamieniła się tego dnia w Bibliomikolandię, do której w magiczny sposób przeniosły się dzieci wraz z bibliotekarkami. Początkowo wysłuchały i obejrzały świąteczną „Opowieść o choince” pochodzącą z książki A. Sójki pt. „Bajki z Kraju Mikołajów”. W ukrytym w książce liście od Mikołaja otrzymały instrukcję, jakie zadania muszą wykonać, żeby otrzymać prezenty. Jedno z nich polegało na ubraniu świątecznej choinki w ozdoby i łańcuch chroniący przed złodziejem choinek. Sprawiło ono wiele radości nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Gdy wszystkie zadania zostały wykonane do Bibliomikolandii zawitał zjawiskowy Święty Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku prezent. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali również karty wstępu do Bibliomikolandii na podstawie, których w najbliższym czasie będą mogli zarejestrować się w elektronicznej wypożyczalni biblioteki. Spotkanie dało dużo radości uczestnikom i satysfakcji organizatorkom. Bibliomikołajkowe wydarzenie zostało sfinansowane przez Wójta Gminy Kuźnica.

Bibliotekarki chciałyby podziękować za tak liczny udział dzieciom oraz rodzicom. Dziękujemy za wsparcie Stowarzyszeniu „Przygraniczny Start”, Zespołowi Szkół w Kuźnicy oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Kuźnicy.

Mamy nadzieję, że Bibliomikołajki stanął się kuźnicką tradycją i za rok spotkamy się na Bibliomikołajkach 2.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content