Dożynki Gminne 2019 – Fotorelacja

W dniu 8 września 2019 r. w Kuźnicy odbyły się Dożynki Gminne, które zostały zorganizowane przez Gminę Kuźnica oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy. Święto Plonów rozpoczęły uroczyste Msze Święte w Kościele i Cerkwi w Kuźnicy. Po zakończeniu nabożeństw wszyscy wspólnie przemaszerowali korowodem dożynkowym na Stadion w Kuźnicy. Parafialni Księża proboszczowie pobłogosławili chleb, którym podzielili się wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych.

Wójt Gminy Kuźnica Paweł Mikłasz przywitał wszystkich zebranych oraz podziękował rolnikom za ciężką pracę, która w obliczu kaprysów pogody zasługuje na szczególną wdzięczność i szacunek. Życzył wszystkim Rolnikom i ich rodzinom zawsze obfitych plonów, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Po występie zespołu „Jemioła” z Sokółki nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2019”. Uczestnicy otrzymali nagrody i podziękowania za udział i przepięknie uwite wieńce.

W części artystycznej wydarzenia odbyły się występy dzieci z Przedszkola w Kuźnicy oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy. Nie zabrakło także występów dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy, którzy zaprezentowali pokazy zumby oraz występy karate.
Szwadron Kawalerii im. Dywizji Kawalerii ZAZA zaprezentował niesamowity pokaz jazdy konnej.
Uczestniczy dożynek mieli zapewnioną moc atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać ze strefy zabaw, przejażdżek konnych oraz konkursów z nagrodami. Na stadionie wystawiły się stoiska informacyjne, promocyjne i handlowe. Każdy uczestnik dożynek mógł znaleźć coś dla siebie. Można też było skorzystać z Cocktail Bike, czy też obejrzeć wystawy tj.: „Ojcowie Niepodległości” oraz „Gmina Kuźnica 1943″.

W części koncertowej programu Dożynek wystąpiły na scenie zespoły tj.: MEGA Band, Niemoralna Propozycja, Defis oraz Playboys. Każdy zespół muzyczny cieszył się dużą publicznością, którą porwał do wspólnej zabawy.

Wyjątkową atrakcją na dożynkach był pokaz motoparalotniczy z pirotechniką i dymami, który zaprezentowała Grupę Falco z Torunia.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod chmurką z DJ MURAS, która trwała do późnych godzin nocnych.

Całe wydarzenie poprowadził profesjonalny konferansjer Pan Piotr Bednarski.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content