JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

50-lecie

“… i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską

oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci …”

W czwartek 14 maja 2015 roku o godzinie 10:00 w restauracji Bona w Kuźnicy odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Szanownych Jubilatów oraz ich najbliższych powitał Wójt Gminy Kuźnica Paweł Mikłasz, który wygłosił przemówienie oraz złożył parom małżeńskim obchodzących “Złote Gody” wyrazy uznania oraz płynące z głębi serca życzenia.

“Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu.”

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na ich skroni, Jubilaci został odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Państwa wręczył Wójt Gminy Kuźnica – Pan Paweł Mikłasz.

Dostojnym Jubilatom wręczono także kwiaty, pamiątkowe dyplomy i legitymacje.

Tegorocznymi Jubilatami są: Genowefa Maria i Gerard Babynko, Jadwiga i Mieczysław Garkowski, Krystyna i Jan Gryszko, Stanisława i Rajmund Halicki, Danuta i Kazimierz Łysik, Kazimiera i Jerzy Pisarek, Łucja i Michał Sarosiek, Helena i Eugeniusz Wysocki.