„Kupuj świadomie- PRODUKT POLSKI”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzą kampanię informacyjną – „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”, mającą na celu zwiększenie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, zwłaszcza w tak trudnym czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce przez polskich producentów i przedsiębiorców przy użyciu polskich surowców.

W celu ułatwienia konsumentom identyfikacji produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się pod linkiem: https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content