Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Kuźnica

W Gminie Kuźnica uroczystości upamiętniające Święto Niepodległości odbyły się w Kuźnicy i Klimówce.

Data 11 Listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych symbolicznych dat naszej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli Rzeczypospolita znów pojawiła się na mapach Europy. 11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Oficjalne obchody w Kuźnicy rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Kościele pw. Opatrzności Bożej. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez ks. proboszcza Sylwestra Szyluka uroczystości kontynuowano na Cmentarzu Parafialnym przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po przemówieniach w hołdzie tym, którzy zginęli za Ojczyznę i jej wolność złożone zostały wieńce oraz zapalone znicze.

no images were found

W Klimówce o godzinie 9.00 w Kościele pw. Świętej Trójcy i Świętego Dominika odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpił przemarsz na Cmentarz Parafialny w Klimówce, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostały złożone wieńce i zapalone znicze.

no images were found

W obchodach Święta Niepodległości wzięły udział delegacje: Straży Granicznej, Radnych, pracowników Gminy Kuźnica oraz harcerzy.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content