Półkolonie wakacyjne w Kuźnicy pn. „Aktywne wakacje 2017”

W dniach od 17 do 22 lipca 2017r. w Zespole Szkół w Kuźnicy został zrealizowany projekt „Aktywne wakacje 2017”. Adresatami zajęć byli uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej. Grupa liczyła 30 osób. Spotkania odbywały się w godzinach od 9.00 do 14.00. Uczniowie mieli zapewniony posiłek, dodatkowe ubezpieczenie oraz atrakcyjny program zajęć.

Uczestnicy półkolonii wakacyjnych brali udział w zajęciach plastycznych, a także w eksperymentach chemicznych przy użyciu ogólnodostępnych produktów spożywczych. Uczestniczyli w grach i zabawach integracyjno-ruchowych na terenie szkoły. Aktywnie włączali się w zorganizowane poszukiwanie skarbu, w czasie którego rozwiązywali zagadki, wykonywali zadania i szukali wskazówek.

Na spotkaniu z dzielnicowym funkcjonariuszem policji uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu cyberprzemocy, uzależnienia od Internetu oraz zagrożeń wynikających z podawania danych osobowych w Internecie.

W czasie półkolonii odbył się wyjazd do Parku Linowego Podjanowszczyzna, który był okazją do pokonania barier lęku wysokości, sprawdzenia swojej kondycji, zwinności oraz zręczności. Dzieci po pokonaniu trasy przy wspólnym ognisku piekły kiełbaski.  Kolejne miejsce, które zostało odwiedzone przez uczestników to  Gospodarstwo  Agroturystyczne Ritowisko w Surażkowie, gdzie główną atrakcją była indywidualna jazda konna oraz wspólna przejażdżka bryczką po okolicy.

Na zakończenie półkolonii wakacyjnych odbyło się wyjście do pizzerii na wspólny posiłek, gdzie uczestnicy dzielili się wrażeniami i wspomnieniami ze wspólnych spotkań.

Mini galeria poniżej zapraszamy

 
 

 

 

 

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content