Półkolonie wakacyjne w Kuźnicy pn. „Radosne wakacje”

W dniach od 1 do 8 sierpnia 2017r. w Przedszkolu w Kuźnicy został zrealizowany projekt „Radosne wakacje”. Adresatami zajęć były dzieci w wieku 3-6 lat. Grupa uczestników liczyła 25 osób. Spotkania odbywały się w godzinach od 8.30 do 13.30. Wychowankowie mieli zapewniony posiłek oraz atrakcyjny program zajęć.

W pierwszym dniu dzieci uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych oraz zajęciach plastycznych. Została przeprowadzona pogadanka na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”, w której dzieci utrwaliły zasady zachowania się podczas wycieczek pieszych i autokarowych.

Wychowankowie chętnie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjno- ruchowych na terenie przedszkolnego placu zabaw.

W ramach projektu półkolonii odbyły się trzy wycieczki. Pierwszą z nich był wyjazd do kina „Sokół” w Sokółce na film pt. „Rock Dog”. Kolejna wycieczka obyła się do parku rozrywki „Majątek Howieny” w Pomigaczach. W ramach wyjazdu dzieci zwiedziły zoo oraz miały możliwość zabawy na placu zabaw. Atrakcją wyjazdu było także ognisko, pieczenie kiełbasek oraz konsumpcja posiłku pod drewnianą wiatą z muzyką. Dzieci wraz z opiekunami pojechały również do „Krainy Smyka” w Białymstoku, gdzie rozwijały i doskonaliły sprawność ruchową, zręczność oraz orientację w przestrzeni.

Ostatni dzień upłynął pod znakiem zabaw w GOKiS w Kuźnicy.  

Foto galeria poniżej    

[envira-gallery id=”2478″]

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content