Pomoc Finansowa Województwa Podlaskiego na realizację zadań

Na podstawie umowy nr BB.632.11.2021 z dnia 10 grudnia 2021 r. Województwo Podlaskie udzieliło pomocy finansowej Gminie Kuźnica w kwocie 100.000,00 zł przeznaczonej na realizację zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym.

Powyższa dotacja została przeznaczona na działania oraz zakup sprzętu niezbędnego do realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego takich jak:
 pilarki spalinowe wraz z wyposażeniem, wykaszarki oraz narzędzia (piły, siekiery) z przeznaczeniem utrzymania porządku oraz bezpieczeństwa w obszarze przyległym do granicy państwa RP;
 naprawa dróg gminnych prowadzących do pasa granicznego;
 zakup środków spożywczych do przygotowania ciepłych posiłków regeneracyjnych,
 wypłatę wynagrodzeń wraz ze składkami ZUS dla osób, które przygotowywały ciepłe posiłki regeneracyjne służbom mundurowym;
 zakup wyposażenia do przygotowywania ciepłych posiłków regeneracyjnych (termosy, podgrzewacze, warniki itp.);
 namiot zabezpieczający przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, umożliwiający spożywanie ciepłych posiłków;
 koce termiczne;
 akumulatory wraz z ładowarkami;
 paliwo na akcje związane z działaniami Ochotniczej Straży Pożarnej w obszarze przyległym do granicy polsko-białoruskiej.

Dotacja z budżetu Województwa Podlaskiego zapewniła szybsze odtwarzanie infrastruktury krytycznej, umożliwiła monitorowanie zagrożeń oraz znacząco wpłynęła na zabezpieczenie sił i środków na udzielenie wsparcia okolicznej ludności.