Pomoc obywatelom Ukrainy w województwie podlaskim

Podlaski Urząd Wojewódzki zorganizował całodobowy punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy, który działa na dworcu PKP w Białymstoku (ul. Kolejowa 9, Białystok).
Uchodźcy z Ukrainy mogą w nim otrzymać informacje dotyczące zakwaterowania w miejscach zorganizowanych przez wojewodę podlaskiego we współpracy z samorządami, legalizacji pobytu, możliwej pomocy materialnej i żywieniowej. W punkcie działa również całodobowa infolinia – nr tel. 603 660 052.
Podlaski Urząd Wojewódzki koordynuje zbiórkę darów dla uchodźców, którą organizują powiaty w całym regionie, powstał również magazyn wojewódzki.

Lista punktów zbiórki zgłoszonych przez samorządy do PUW jest aktualizowana w zakładce Pomagam Ukrainie. https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/pomagamukrainie

#PomagamUkrainie
Samodzielne akcje wsparcia na rzecz Ukrainy należy zgłaszać na stronie: https://pomagamukrainie.gov.pl
Jest to specjalna strona internetowa uruchomiona przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów dla uchodźców z Ukrainy oraz tych, którzy chcą im pomóc.
Na stronie zamieszczona jest aktualna lista odnośników do zbiórek, zrzutek i wielu innych działań, które zapewniają pomoc Ukrainie.
Należy zachować ostrożność i weryfikować zbiórki pieniężne, zanim przekażemy na nie pieniądze.
Więcej szczegółów na: https://pomagamukrainie.gov.pl

Informacje dla obywateli Ukrainy można znaleźć także pod linkiem:
Informacje dla obywateli Ukrainy/ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content