Relacja z Dożynek Gminnych w Kuźnicy – 10 września 2017r.

W dniu 10 września 2017r. w Kuźnicy odbyły się Dożynki Gminne. Dożynki, to święto polskiej wsi, święto radości jednoczące całą rolniczą wspólnotę. To piękny staropolski obrzęd, będący świętem plonów i odpoczynku po żniwach.

W tym roku po raz kolejny mieszkańcy Kuźnicy i jej okolic świętowali pomyślny urodzaj. Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństw w miejscowej Cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego oraz w Kościele pw. Opatrzności Bożej.Po zakończeniu ceremonii liturgicznej mieszkańcy Kuźnicy przemaszerowali z wieńcami dożynkowymi wykonanymi z kłosów zbóż oraz polnych kwiatów na stadion przy ul. Tadeusza Kościuszki. Wójt Gminy Kuźnica przywitał zebranych, następnie ks. Sylwestr Szyluk wraz z ks. prot. Jarosławm Grygiewiczem pobłogosławili chleby, którymi podzielili się wszyscy zgromadzeni.
    Odbyły się wspaniałe występy: uczniów z Zespołu Szkół, dzieci z Przedszkola oraz dzieci i młodzieży z GOKiS w Kuźnicy. Wykonane zostały na wysokim poziomie i przykuły dużą liczę widzów. Swój występ również zaprezentował Regionalny Zespół Wokalny „Jemioła” z Sokólskiego Ośrodka Kultury. Dodatkowymi atrakcjami jakie przygotowano mieszkańcom był turniej “Rodzinka na roli”. Rodziny zmagały się z wieloma konkurencjami, a
rywalizacji towarzyszyło mnóstwo radości.
    Pokaz zaprezentowany przez Iluzjonistę Karol Sanetti, zachwycił wszystkich zebranych. Każdy mógł również doświadczyć iluzji z bliska, która była wielkim zaskoczeniem i niedowierzaniem. Odbyły się także koncerty takich zespołów jak: TVISTER, Ale Gramy, Latino Lovers. Gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk z zespołem Akcent – jedna z największych gwiazd muzyki disco polo. Porwał wszystkich do wspólnej zabawy oraz przyciągnął setki mieszkańców nie tylko z Kuźnicy. Na zakończenie odbyła się dyskoteka z DJ Markiem Moniuszko. Całe wydarzenie wspaniale poprowadził Pan Piotr Bednarski.

Zapraszamy do obejrzenia fotogaleri