Relacja z Dożynek w Kuźnicy

W niedzielę 9 września 2018 r. w Kuźnicy odbyły się Dożynki Gminne zorganizowane przez Gminę Kuźnica oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy.

Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Cerkwii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy oraz w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Po zakończeniu ceremonii liturgicznej zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy Kuźnica przemaszerowali z pięknie uwitymi wieńcami dożynkowymi wykonanymi z kłosów zbóż na stadion przy ul. Tadeusza Kościuszki. Wójt Gminy Kuźnica przywitał wszystkich zebranych oraz podziękował rolnikom za trud ich całorocznej pracy. Parafialni Księża proboszczowie pobłogosławili chleb, którym podzielili się wszyscy zgromadzeni. Osoby biorące udział w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2018” otrzymali nagrody i podziękowania za udział oraz przepięknie uwite wieńce.

W części widowiskowej programu dożynek odbyły się wspaniałe występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, dzieci z Przedszkola w Kuźnicy oraz dzieci i młodzieży z GOKiS w Kuźnicy. Biblioteka Publiczna zaprezentowała makietę części miejscowości Kuźnica wykonaną w ramach realizacji projektu pt. „Wszystko zaczyna się w Bibliotece”. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży były konkursy, w których rywalizowali o ciekawe nagrody. W zmaganiach towarzyszyło mnóstwo radości oraz zadowolenia.

Wyjątkową atrakcją na dożynkach były motoparalotniowe Pokazy Slalomowe zaprezentowane przez Grupę Falco. Zainteresowani mieli możliwość skorzystać z lotów i zobaczyć z góry okolice Kuźnicy. Duet „BLACK and WHITE dance show” wykonał pokaz taneczny oraz przeprowadził animację z publicznością, w którą bardzo chętnie włączyła okoliczna młodzież. Wystąpił Adama ORION Puciłowski, który zaprezentował własne utwory muzyczne, a także wystąpiły zespoły tj.: TAKA PAKA, BAYERA oraz EXAITED. Wszyscy wykonawcy porwali publiczność do wspólnej zabawy. Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod chmurką z DJ Markiem Moniuszko, która trwała do późnych godzin nocnych. Całe wydarzenie poprowadził profesjonalny konferansjer Pan Piotr Bednarski.

Krótka fotorelacja z dożynek