Relacja z gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kuźnica

Tegoroczne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęto w dniu 9 listopada występem przedszkolaków w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy oraz akademią w Szkole Podstawowej w Kuźnicy. O godzinie 11.11 przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy odśpiewały hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W sobotę 10 listopada w GOKiS w Kuźnicy odbyło się balonowe show dla dzieci oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku.

Główne uroczystości gminne Wielkiego Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w dniu 11 listopada 2018 r.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Świętą w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Kuźnicy w intencji Ojczyzny. W trakcie Mszy św., o godzinie 12.00 w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” wspólnie odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, który wybrzmiał również z systemu SWO umieszczonego na budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy.

Po Mszy św. biało-czerwony korowód na czele z wozem strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzami, służbami mundurowymi, władzami gminy oraz mieszkańcami przemaszerował na Cmentarz Parafialny w Kuźnicy na Grób Nieznanego Żołnierza. 7 Kresowa Drużyna Harcerska odczytała Apel Poległych. Wójt Gminy Kuźnica wygłosił przemówienie oraz złożył kwiaty wraz z przedstawicielami Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Po wspólnej modlitwie odśpiewano Rotę. Na zakończenie uroczystości rozległy się syreny alarmowe z wozu strażackiego.

Po części oficjalnej, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy odbyła się część artystyczna pt. „KU NIEPODLEGŁEJ” w wykonaniu przedszkolaków Przedszkola w Kuźnicy oraz uczniów III klasy Gimnazjum Szkoły Podstawowej w Kuźnicy. Sala GOKiS wypełniona była po brzegi. Na zakończenie wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne.

Wójt Gminy Kuźnica dziękuje za zaangażowanie osób, które włączyły się w organizację uroczystości oraz mieszańcom, którzy licznie przybyli na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content