Spotkanie z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokółce
zaprasza
na spotkania informacyjne

związane z obowiązkiem przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r.

Zapraszamy podatników i inne zainteresowane osoby do Urzędu Skarbowego w Sokółce (sala konferencyjna) na szkolenia pod hasłem: „Wtorki z JPK” (w związku z ograniczonymi możliwościami lokalowymi) zgodnie z następującym harmonogramem:

• 7 listopada 2017r godz. 10ºº – z gmin: Suchowola, Janów, Korycin
  • 14 listopada 2017r godz. 10ºº – z gmin: Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór, Sidra
  • 21 listopada 2017r godz. 10ºº – z gmin: Szudziałowo, Krynki, Kuźnica
  • 28 listopada 2017r godz. 10ºº – z miasta i gminy Sokółka.Od 1 stycznia 2018r wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek przesyłania JPK_VAT

JPK_VAT jest to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Obowiązek comiesięcznego przekazywania pliku JPK_VAT obowiązuje od :

• 1 lipca 2016r – dla dużych podmiotów
  • 1 stycznia 2017r – dla małych i średnich podmiotów
  • 1 stycznia 2018r obowiązek rozszerzony na mikroprzedsiębiorców.