Spotkanie ze św. Mikołajem w Kuźnicy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy wraz z Parafią pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy dnia 9 grudnia 2018 roku zorganizował dla dzieci Mikołajki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kuźnickim kościele, podczas której dzieci otrzymały błogosławieństwo. Niespodzianką dla wszystkich było przybycie Św. Mikołaja, który pomimo tego, że się jeszcze śpieszył do innych dzieci, zdążył obdarować najmłodszych słodkościami.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na Mikołajki do GOKiS. Tam czekał na dzieci list od Mikołaja, w którym prosił o pomoc i wytyczył im zadania do wykonania. Dzieci bardzo chętnie wykonywały ozdoby choinkowe, tańczyły i przechodziły przez wszystkie etapy zadań, które ma zawsze do wykonania św. Mikołaj. Musiały zapewnić Mikołajowi worki na prezenty, sprawne renifery z saniami, bezpieczne przejście po dachu oraz efektywną fabrykę zabawek. Gdy już w końcu św. Mikołaj przybył krzykom i radości dzieci nie było końca.

Pełne dwa wory prezentów trafiło do 150 dzieci. Spotkanie zakończyło się mikołajkową ucztą . Były sandwicze, hamburgery, hot dogi i słodkości.

Św. Mikołaj zapewnił, że jeśli wszyscy przez najbliższy rok będą grzeczni odwiedzi Kuźnicę ponownie. A św. Mikołaj przecież zawsze dotrzymuje słowa!!!

Mikołajki w GOKiS, w których udział wzięło ok. 170 osób, ufundowane były przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy.

Dyrektor GOKiS w Kuźnicy Elżbieta Rapiej

Obszerna relacja:
https://youtu.be/vYptRWqZf9A
https://youtu.be/YFL31Zmb_qc
http://www.infosokolka.pl/artykul,spotkanie-z-mikolajem-w-kuznicy.html

fb: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content