Wszystko zaczyna się w bibliotece

Młodzież z gminy Kuźnica w ramach projektu „Wszystko zaczyna się w bibliotece” realizowanego w Bibliotece Publicznej Gminy Kuźnica samodzielnie wykonała makietę Kuźnicy wraz z oświetleniem oraz film o swojej miejscowości. Dodatkowo przygotowała informacje na temat Kuźnicy i wyeksponowała ciekawe miejsca poprzez fotografie. Młodzież przygotowała także pokaz modeli 3D wykonanych na drukarce 3D m. in. model kościoła i cerkwi w Kuźnicy. W ramach podsumowania projektu młodzi ludzie zaprezentowali swoją pracę podczas Dożynek Gminnych w Kuźnicy. Wójt

Gminy uroczyście podziękował i nagrodził uczestników projektu za trud włożony w realizację w/w przedsięwzięcia. Obecnie makietę Kuźnicy wraz z modelami 3D można oglądać w bibliotece.

W ramach projektu młodzież uczestniczyła w warsztatach z modelarstwa i druku 3D oraz odwiedziła Prototypownie 3D w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Całość przedsięwzięcia była możliwa do zrealizowania dzięki środkom pozyskanych przez bibliotekę w ramach programu „Równać Szanse” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Polecane inne artykuły

Autor ugkuz

Skip to content